The Golfer

Tomáš Němec se věnuje golfu od roku 1988 pod vedením Roberta Robětína seniora (člen Síně slávy českého golfu, členem jednoho z prvního golfového oddílu již od roku 1952) a od roku 2006 pod vedením Pavla Hepnara (člena Síně slávy českého golfu, považovaného též za zakladatele jihočeského golfu). Tomáš Němec je od roku 2006 golfovým profesionálem – PGA Golf Professional) s kvalifikací “PGA of Czech Republic Head Professional”, kterou úspěšně potřetí a finálně obhájil v roce 2018.

V současnosti již 11 rokem působí ve špičkovém tréninkovém centru v Praze Hostivaři. Zkušenosti v oblasti výuky golfu získal např. ve Fenway Golf Clubu v americkém Scarsdale ve státě New Yorku (2001), v Golf Clubu Plauen (Německo – 2006). Ve své dlouholeté karieře čerpá mimojiné z metodiky golfového kouče Johna Jacobse, Pete Cowena, Keithe Williamse (dlouholetého šéfa tréninkového systému ČGF). Ve své praxi měl možnost golfové trendy konzultovat s předním světovým koučem Simonem Holmesem, Hankem Haneym (tehdejší trenér Tigera Woodse) nebo legendárním australským profesionálním hráčem a úspěšným golfovým architektem Grahamem Marschem. Ve své kariéře spolupracoval například s úspěšným koučem Darrenem O`Reillym – (USA).

 

 

Tomáš Němec  své znalosti a zkušenosti rozšiřuje vzděláváním  v oblasti golfové výuky, v oblasti sportovního marketingu, sportovního managementu a sponzoringu, dále se věnuje problematice antidopingu a např. technickým vybavením ve sportu. – systém Trackman, Balance Lab, MyndPlay (Neurotrénink) a jiné.

Tomáš Němec je držitelem Nejvyšší trenérské licence A – 1. trenérské třídy, kterou absolvoval na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy (více o licenci zde: www.ftvs.cuni.cz/FTVS-297.html).

Herní a soutěžní zkušenosti pravidelně získává na seriích turnajů určených golfovým profesionálům (od roku 2006 do současnosti), účastnil se též mezinárodních soutěží jako např. Czech Open v roce 2008 ze série Alps Tour nebo soutěží ze série EPD Tour v letech 2009 -2011 (Německo – nyní Pro Golf Tour – fotografie z EPD Tour 2011 zde: http://1url.cz/mtRl2).
logo_tn (kopie pro úpravu)-jpegTomáš Němec se ve výuce zaměřuje na všechny výkonnostní skupiny hráčů. Mezi jeho silné stránky patří zejména odbornost, důslednost, profesionalita, schopnost neustále se vzdělávat v oboru, a schopnost účelně využít mnohaleté zkušenosti v oblasti golfové výuky.

 

IMG_0616